Kancelaria podejmuje się także pomocy w sprawach, w których wydano już nieprawomocny wyrok – także w sprawach, w których prawnicy Kancelarii nie reprezentowali klientów na etapie postępowania rozpoznawczego (tj. przed sądem I instancji).
Powierzenie zadania złożenia apelacji kancelarii, która nie reprezentowała klienta przed sądem I instancji często powoduje, że prawnicy Kancelarii, ze świeżym spojrzeniem, na którym nie ciąży wcześniej przyjęty ogląd na sprawę, potrafią dostrzec argumentację, która w postępowaniu pierwszoinstancyjnym nie została wykorzystana, bądź zauważyć błąd sądu, który nie stanowił przedmiotu krytyki procesowej na etapie postępowania pierwszoinstancyjnego.
Obecny model postępowania odwoławczego powoduje, że sąd odwoławczy ma znacznie szerszą możliwość prowadzenia postępowania dowodowego, a utrudnione jest uchylenie wyroku sądu I instancji i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania.
Proces sporządzania apelacji, to, oprócz pracy kreatywnej, także żmudne weryfikowanie wielu aspektów postępowania pierwszoinstancyjnego, w tym także treści samego wyroku. Należy pamiętać, że w postępowaniu odwoławczym
funkcjonuje zakaz pogarszania sytuacji skarżącego, który oznacza, że nie jest możliwe pogorszenie sytuacji oskarżonego, który złożył apelację, przez sąd odwoławczy – za wyjątkiem sytuacji, w których apelację złoży oskarżenie, a apelacja
ta zostanie uznana za słuszną. Powoduje to, że wiele rodzajów błędów sądu I instancji – o ile zostaną dostrzeżone i podniesione w apelacji – może spowodować zmianą orzeczenia w porządanym przez klienta kierunku.
Apelacja to także – w niektórych sprawach – ostatni moment, by przed sądem krajowym powołać się na naruszenia Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Od tej argumentacji zależeć może powodzenie (albo nawet i dopuszczalność) skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Celem uzyskania informacji o możliwości prowadzenia Państwa sprawy, prosimy o kontakt e-mail lub telefoniczny.